Vakcína společnosti Viatris proti chřipce je nyní schválena také pro děti ve věku od 6 měsíců do 3 let

Společnost Viatris dnes oznamuje, že její vakcína proti chřipce Influvac® Tetra, dříve registrovaná pro dospělé a děti od 3 let, byla schválena i pro děti ve věku od 6 měsíců. Pro nadcházející chřipkovou sezonu bude vakcína proti chřipce společnosti Viatris obsahovat nové složení kmenů viru chřipky doporučené Světovou zdravotnickou organizací na sezonu 2021/2022 pro severní polokouli.

Po celém světě se každý rok vyskytne 3 až 5 milionů případů závažného onemocnění chřipkou a až 650 000 souvisejících úmrtí. Ohroženější jsou v tomto směru vysoce rizikové skupiny populace, mezi které patří zejména kojenci a malé děti nebo chronicky nemocní pacienti s dlouhodobými zdravotními problémy, jako je např. astma, diabetes nebo onemocnění mozku či nervové soustavy. 

Miliony dětí ročně onemocní sezonní chřipkou, která může způsobit i vážné potíže jako bronchitidu a zápal plic. Navíc děti šíří chřipku snadno dál. Očkováním dětí je tedy možné před chřipkou chránit i další osoby. Očkování je důležitou součástí primární zdravotní péče a je mimořádně důležité pro kontrolu výskytu infekčních onemocnění. Vakcíny proti chřipce Influvac® pomáhají chránit rodiny a komunity před chřipkou již více než 70 let. Dostupné vakcíny jsou dobře snášené a účinné.

„S rozšířením indikace naší vakcíny proti chřipce Influvac Tetra pro děti od 6 měsíců pokračujeme v závazku společnosti Viatris zlepšovat přístup k lékařské péči a poskytovat ochranu většímu počtu lidí žijících v České republice. Tím plníme naše poslání umožnit lidem na celém světě žít zdravěji v každé jejich životní fázi. V příští chřipkové sezóně – od podzimu/zimy letošního roku – tak v České republice budou moci být chráněny děti, a ty tak pomůžou chránit i další osoby ohrožené chřipkou,“ uvedl Milan Černek, Country Manager pro Českou republiku a Slovensko.