Kvadrivalentní vakcíny proti chřipce Influvac® Tetra od společnosti Viatris jsou již dostupné

Společnost Viatris, jejímž dlouhodobým cílem je prevence chřipky a podpora zdraví veřejnosti, oznámila, že během srpna uvedla na český trh první dodávku své sezónní kvadrivalentní vakcíny proti chřipce, která bude v nejbližší době dostupná u distributorů. V letošním roce se mohou proti chřipce vakcínou Influvac Tetra® poprvé očkovat i děti starší 6 měsíců. 

Kvůli probíhající pandemii COVID-19 bude očkování proti chřipce během další sezóny důležitější než kdy předtím. Světová zdravotnická organizace (WHO) klade velký důraz na očkování sezónními vakcínami proti chřipce především u nejvíce ohrožené populace – zdravotníků, starších lidí, těhotných žen, osob s chronickými onemocněními a dětí.

Pouhá preventivní opatření zavedená kvůli COVID-19 nejsou pro ochranu před chřipkou dostatečná vzhledem k odlišným opatřením v různých zemích a potenciálnímu průběžnému rozvolňování těchto opatření v závislosti na vývoji situace spojené s COVID-19.

„Jako jeden z nejvýznamnějších hráčů na trhu s vakcínami proti chřipce spolupracuje společnost Viatris s Ministerstvem zdravotnictví, regulačními orgány a dalšími klíčovými hráči. Cílem této úzké spolupráce je zajistit, aby byl český trh včas, tedy ještě před začátkem chřipkové sezóny, zásoben dostatečným množstvím našich vakcín proti chřipce. Jedině tak můžeme zajistit přístup k vakcíně a nejlépe vyhovět žádostem o očkování ze strany pacientů,“ říká MUDr. Milan Černek, MBA, Country Manager společnosti Viatris pro ČR a Slovensko. „Už více než 70 let je naše vakcína proti chřipce připravována s cílem chránit společnost před chřipkou. V době, kdy přípravek hraje zásadní roli pro bezpečnost a zdraví, jsme skutečně připraveni dostát našim závazkům.“