JEDINÝM SPOLKNUTÍM K VYSNĚNÉ POSTAVĚ

Hubnutí a obecně zdravý životní styl je v dnešní době opravdu horké téma. Všude kolem nás je spousta více či méně účinných metod na hubnutí a každý druhý se cítí být nutričním specialistou. Hledáme ty nejzazší způsoby, které nám pomohou zhubnout nadobro. Operace žaludku je jedním z nich. Známe způsob, u kterého nehrozí téměř žádné riziko. Už jste slyšeli o gastrickém balónku z programu Elipse?

Hubnutí s balonkem

Jedná se o čtyřměsíční hubnoucí program Elipse, který můžete podstoupit pod dohledem renomovaných odborníků na Klinice YES VISAGE. Během tohoto programu se klientovi jednak zavede balónek a on zároveň získá odborný dohled od nutričního specialisty, který mu připraví jídelníček šitý přímo na míru. Jednoduše řečeno, výhoda této metody spočívá v tom, že zavedení balónku nevyžaduje operaci ani endoskopické vyšetření (na rozdíl od bandáží žaludku či jiných gastrických metod hubnutí). To nejvíce ocení ti, kteří mají z těchto zákroků strach.

Program má 4 fáze:

  1. Schůzka s lékařem a nutričním terapeutem
  2. Implementace (zavedení) balónku spolknutím/ klient na doma dostane chytrou váhou s mobilní aplikací 
  3. Samotný proces hubnutí a pravidelné schůzky s terapeutem, zapisování změn
  4. Vyloučení balónku a posouzení stavu před a po

Zavedení bez obav a obtíží

Jednoduše spolknete kapsli s úzkým katetrem a po jejím rozpuštění se v žaludku objeví (prázdný) balónek. Lékař jej pomocí katetru naplní fyziologickým roztokem, který balónek roztáhne do velikosti 550 ml. Díky tomu pak máte pocit sytosti a logicky přijímáte mnohem menší množství stravy, než doposud. Katetr se po aplikaci roztoku a naplnění balónku sám uvolní a opatrně vytáhne z úst ven.

Celý proces, od schůzky s lékařem až po zavedení kapsle, nevyžaduje více než půl hodiny. Dokonce ani anestezie není zapotřebí. Vše probíhá naprosto šetrně a bezbolestně. Po zavedení můžete spokojeně odejít domů. Bez omezení a nutnosti hospitalizace.

16 týdnů pod dohledem

Zavedením kapsle ale spolupráce s lékaři a odborníky Kliniky YES VISAGE nekončí. Neustále zůstáváte v pravidelném kontaktu s nutričním terapeutem, který je součástí celého programu. Připraví vám optimální úpravu jídelníčku, kontroluje průběžné výsledky hubnutí a můžete s ním po celou dobu vše konzultovat. Odborník je připraven poradit či pomoci během programu i další dva měsíce po jeho ukončení.

Co nastane po 4 měsících?

Po uplynutí 16 týdnů a dodržování předepsané stravy, dochází k samovolnému vypuštění a vyloučení balónku ven z těla. Polyuretanový materiál balónku nezpůsobuje žádné komplikace. Po tomto období se (dle klinické studie) každý klient těší z úbytku 10-15 % celkové tělesné váhy.